Szkoła jazdy AutoFan Wrocław - kursy prawa jazdy, szkolenie kierowców

A+ A A-

Zimowy apel do kierowców. Przed ruszeniem warto zajrzeć pod maskę

Spadające temperatury to problem nie tylko dla ludzi. Bezdomne zwierzęta również muszą się z nim zmierzyć, szukając miejsc, gdzie będą mogły się ogrzać. Wiele z nich wybiera komorę silnika.

Dużo mówi się o kunach, ponieważ wyrządzają szkody. Jednak problem dotyczy również innych zwierząt, jak na przykład koty. Szczególnie gdy są małe, ochoczo wciskają się do komory silnika, by choć na chwilę poczuć ciepło. Niestety nie zdają sobie sprawy, czym to może się skończyć.

Na problem zwraca uwagę schronisko dla zwierząt w Łowiczu. Jak pisze na swoim profilu na Facebooku, cudem udało się uniknąć tragedii, bo kierowca w porę zauważył dwa maluchy pod maską. Strach pomyśleć, jak dla kotów mogła skończyć się dłuższa podróż.

Dlatego zimą warto być bardziej uważnym. Wsłuchiwać się, czy spod maski nie dobiega miauczenie zwierzaków lub nawet od czasu do czasu zajrzeć do komory silnika. Mała sprawa, a pomoże ocalić życie nieświadomego kota.

 

Źródło: https://moto.wp.pl/zimowy-apel-do-kierowcow-przed-ruszeniem-warto-zajrzec-pod-maske-6187992663557761a

back to top

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. http://autofan.wroclaw.pl