Szkoła jazdy AutoFan Wrocław - kursy prawa jazdy, szkolenie kierowców

A+ A A-

Rezygnacja ze szkoleń w okresie próbnym. Czy to błąd?

Wielu ekspertów twierdzi, że zapowiadana przez Ministerstwa Infrastruktury i Cyfryzacji rezygnacja ze szkoleń kierowców w okresie próbnym jest błędem.

W miejsce obowiązkowych szkoleń, Ministerstwa zapowiadają wprowadzenie zajęć doszkalających organizowanych w ośrodkach nauki jazdy,  dla kierowców, którzy w okresie próbnym popełnią dwa wykroczenia.

Część komentatorów wskazuje:

  • kojarzenie doszkalania z karą negatywnie wpłynie na perspektywy podnoszenia kompetencji przez kierowców w przyszłości
  • rezygnacja z powszechnych zajęć doszkalających negatywnie wpłynie na poziom bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg, także samych “młodych” kierowców, którzy nie popełniają wykroczeń drogowych. Dzięki szkoleniom mieli szansę nie tylko uniknąć błędów, ale także nauczyć się odpowiednio reagować na niebezpieczne sytuacje na drodze, doskonalić technikę.

 

Źródło: https://www.szkola-jazdy.pl/rezygnacja-ze-szkolen-w-okresie-probnym-czy-to-blad/?fbclid=IwAR3eRtUwbcKB6i9WNFg4noam6AsqjA075MbssVZkK3_bPSyzq_FqwfD7yvA

back to top

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. http://autofan.wroclaw.pl